Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

 

 Ένα εμπειρο και ικανο διαιτητή τον Αγγελο Αγγελάκη( φωτο0  υποψηφιο ανοδου στη σουπερ λιγκα επέλεξε η ΚΕΔ για το ντέρμπυ του νοτιου ομίλου Παναιγιαλείου-Πανηλειακού  Είναι από τα παιγνιδια που καταξιώνουν ένα ρέφερυ και ο Μακεδόνας διαιτητής εχει τα φόντα να φέρει σε πέρας την δυσκολη αποστολή του.Στο άλλο ντέρμπυ του ομίλου που θα γινει στο Ταύρο μεταξυ του Φωστήρα και του Ολυμπιακου Βόλου διαιτητής θα είναι ο Κερκυραίος Νικος Πουλημάς που κανει μια καλη σαιζον και αφηνει υποσχέσεις για το μέλλον.

Στο βορρά ολο το ενδιαφέρον στρέφεται σε δυο επισης ντέρμπυ Το πρώτο στη Καρδίτσα μεταξυ της Αναγέννησης  και του Αιγινιακού που θα σφυρίξει ο Πειραιώτης Κώστας Καρυοφίλης ενας διαιτητής με προσόντα επιβλητικο παράστημα και ακριβοδίκαιος και  το δευτερο στο Καυταντζόγλειο μεταξυ του Ηρακλή και της Καλαμαριάς που θα σφυρίξει ένα ς ακομη υποψήφιος ανοδου ο Βαγγέλης Γρατσάνης από τα Τρίκαλα που κανει μια ακομη πετυχημενη σαιζον και εχει ολο το μελλον του μπροστα χαρις στις ικανότητες του .

Νότιος όμιλος

Κυριακή (9/3)

15.00: Ηρακλής Ψαχνών - Αστέρας Μαγούλας
Διαιτητής:Α. Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Μ.Δόσης,Π. Ντάλλας (Αθηνών)
4ος:Χ. Τσουκαλάς (Αθηνών)Β.Τεροβίτσας

15.00 Καλλιθέα - Γλυφάδα
Διαιτητής:Α. Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Η.Κοτζαμανίδης (Πειραιά), Α.Μπαλιάκα (Λέσβου)
4ος: Π.Γαβρίλης (Αθηνών)Χ.Μαργαρίτη

15.00 Φωστήρας - Ολυμπιακός Βόλου
Διαιτητής:Ν. Πουλημάς (Κέρκυρας)
Βοηθοί:Λ. Διαμάντης,Ε. Τσιμπρίδης (Σάμου)
4ος:Σ. Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)Γ.Πάνου

15.00 ΑΟ Χανιά - Βύζας Μεγάρων
Διαιτητής: Ι.Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
Βοηθοί: Ι.Μπετσόγλου,Π. Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)
4ος: Γ.Ζαχαριουδάκης (Ηρακλείου)Δ.Χριστοδουλάκης

15.00 Φωκικός - Αχαρναϊκός
Διαιτητής: Κ.Κωνσταντάκης (Αχαΐας)
Βοηθοί:Θ. Σπανός, Γ.Αναγνωστόπουλος (Αχαΐας)
4ος: Ν.Μακρυπόδης (Αχαΐας)Γ.Παπαμίχος

18.00 Επισκοπή - Παναχαϊκή
Διαιτητής: Γ.Μάστακας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Ν.Περικλείδης, Δ.Νατσιόπουλος (Μακεδονίας)
4ος:Γ. Γιαννουλάκης (Χανίων)Α.Βελιώδης

Δευτέρα (10/3)
16.00 Παναιγιάλειος - Πανηλειακός
Διαιτητής:Α. Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Βοηθοί:Κ. Κατσικογιάννης, Κ.Νικολαΐδης (Μακεδονίας)
4ος:Π. Κέκελος (Αιτωλοακαρνανίας)Ι.Πέππας

Bόρειος όμιλος

Παρασκευή (7/3)
15.00 Ζάκυνθος - Κέρκυρα 
Διαιτητής: Ρούσσος - Μπεκερτζής (Πρέβεζας)
Βοηθοί: Ι.Παπαδήμας, Π.Μεσσήνης (Αχαΐας)
4ος:Χ. Κούλης (Ηλείας)Γ.Τσούκας

Κυριακή (9/3)
15.00 Αναγέννηση Καρδίτσας - Αιγινιακός 
Διαιτητής:Κ. Καρυοφύλλης (Πειραιά)
Βοηθοί:Γ. Σγαντσός , Α.Σινιοράκης (Πειραιά)
4ος:Ι.Σωσώνης (Φθιώτιδας)Φ.Μητροφάνης

15.00 Βατανιακός - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Διαιτητής: Α.Φωτιάδης (Σερρών)
Βοηθοί: Ν.Κωτούλας,Ν. Σάββας (Σερρών)
4ος: Χ.Τσαλουχίδης (Κιλκίς)Δ.Παπαδόπουλος

15.00 Νίκη Βόλου - Πιερικός
Διαιτητής: Δ.Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Σ.Παρασίου (Ημαθίας), Σ.Κεντζιόπουλος (Καστοριάς)
4ος:Σ. Μολιχιτούδης (Μακεδονίας)

15.00 Δόξα Δράμας - Εθνικός Γαζώρου
Διαιτητής:Α. Καραλιόλιος (Γρεβενών)
Βοηθοί: Π.Ρίγκος (Γρεβενών),Γ. Μανάκης (Θράκης)
4ος:Γ. Κυριαζίδης (Έβρου)Ι.Τζήκας

15.00 Καβάλα - Τίρναβος
Διαιτητής: Θ.Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Χ.Πεντσερετζής (Κιλκίς), Ν.Τσαγγάρη (Μακεδονίας)
4ος:Κ. Μηλιάδης (Μακεδονίας)Χ.Γκιρίνης

Δευτέρα (10/3)
18.00 Ηρακλής - Απόλλων Καλαμαριάς
Διαιτητής: Ε.Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Θ.Νταλούκας (Τρικάλων),Η. Νατσιούλας (Λάρισας)
4ος:Η. Αναστασίου (Λάρισας)Α.Μαβίνης 

Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

O εμπειρος Μπαμπης Σελεμιδησ( φωτο) απο την Πέλλα που φέτος κανει μια πολυ καλη σαιζον ,επιλέχτηκε για να διευθυνει το ντέρμπυ του νοτιου ομίλου Ολυμπιακού Βολου-Παναιγιαλείου ενω στο ντερμπυ του βορρα μεταξυ Κέρκυρας-Ηρακλη ρέφερυ θα ειναι ο Αρης  Βάτσιος απο την Δυτικη Αττική 

Αναλυτικά:

Νότιος Όμιλος

Παρασκευή (28/2)

18.00: Γλυφάδα - Αστέρας Μαγούλας
Διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Νενεκούμης (Αργολίδας), Πήττας (Ηλείας)
4ος: Κούλης (Ηλείας)

Σάββατο (1/3)

15.00: Πανηλειακός - Ηρακλής Ψαχνών
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Σερεμέτης (Μεσσηνίας), Βεργέτης (Αρκαδίας)
4ος: Νικολόπουλος (Μεσσηνίας)

19.00: Παναχαϊκή - Φωστήρας
Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτωλ/νίας)
Βοηθοί: Χουλιαράς (Αιτωλ/νίας), Πυλαρινός (Αιτωλ/νίας)
4ος: Κέκελος (Αιτωλ/νίας)

Κυριακή (2/3)

15.00: Ολυμπιακός Βόλου - Παναιγιάλειος
Διαιτητής: Σελεμίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Κύφος (Πιερίας)
4ος: Συμεωνίδης (Πιερίας)

15.00: Βύζας Μεγάρων - Καλλιθέα
Διαιτητής: Μπλάνας (Μεσσηνίας)
Βοηθοί: Λαμιάς (Μεσσηνίας), Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)
4ος: Τσαγκαράκης (Κορινθίας)

Καθαρά Δευτέρα (3/3)

15.00: Αχαρναϊκός - Χανιά
Διαιτητής: Ανούσος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Αργυρός (Αθηνών), Παπανικολάου (Κορινθίας)
4ος: Κακριδής (Κορινθίας)

15.00: Επισκοπή - Φωκικός
Διαιτητής: Ανδρονικίδης (Πειραιά)
Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Κουρομιχελάκης (Πειραιά)
4ος: Ντοκάκης (Χανίων)

Bόρειος Όμιλος

Παρασκευή (28/2)

15.00: Πιερικός - Βατανιακός
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Χαδήμογλου (Μακεδονίας), Περικλείδης (Μακεδονίας)
4ος: Τίκας (Ευρυτανίας)

Σάββατο (1/3)

15.00: Τίρναβος - Ζάκυνθος
Διαιτητής: Μανούρας (Τρικάλων)
Βοηθοί: Κουρέντας (Τρικάλων), Νιώτη (Τρικάλων)
4ος: Κρητικός (Θεσσαλίας)

Κυριακή (2/3)

15.00: Αναγέννηση Γιαννιτσών - Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Κελάζογλου, Διαμαντής (Χαλκιδικής)
4ος: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)

15.00: Εθνικός Γαζώρου - Νίκη Βόλου
Διαιτητής: Γκράνας (Ξάνθης)
Βοηθοί: Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης), Εμπλιούκ (Ξάνθης)
4ος: Τερετίδης (Καβάλας)

15.00: Δόξα Δράμας - Καβάλα
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Καραλής (Ηπείρου), Σιαμέτης (Ηπείρου)
4ος: Μολιχιτούδης (Μακεδονίας)

Καθαρά Δευτέρα (3/3)

16.00: Καλαμαριά - Αιγινιακός
Διαιτητής: Βρακάς (Εύβοιας)
Βοηθοί: Ρουμπής (Εύβοιας), Κωνστάντιος (Εύβοιας)
4ος: Φωτιάδης (Σερρών)

18.00: Κέρκυρα - Ηρακλής
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Τζαφόλιας (Ανατολικής Αττικής), Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

 Λογω των τεστ οι ορισμοι κι αυτή την εβδομαδα θα ανακοινωθουν την Πέμπτη για την Β και Γ εθνική καθως επισης την Παρασκευη για την σουπερ λίγκα με δεδομενο ότι σημερα και αυριο εχουμε συναντησεις κυπελλου

Παντως η ΚΕΔ θα ανακοινώσει την τετράδα για τον αγώνα της Παρασκευής Αναγέννησης Καρδίτσας-Τυρνάβου ματς που είναι τηλεοπτικό από τον ΟΤΕ.

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Ο Τάσος Σιδηρόπουλος ορίστηκε για  να διευθύνει το μεγάλο ματς της 27ης αγωνιστικής της Super League, ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό στο "Καραϊσκάκη". Αυτό είναι το πρώτο ντέρμπι "αιωνίων" για τον ρέφερι από την ΕΠΣ Δωδεκανήσου. Βοηθοί του θα είναι οι Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερίας), Αλέξανδρος Γρεβένης (Χαλκιδικής) και τέταρτος ο Μιχάλης Κουκουλάκης (Ηρακλείου).

Στο πολύ σημαντικό ματς για την παραμονή στην κατηγορία, Βέροια-Απόλλων Σμύρνης, διαιτητής θα είναι ο Γιώργος Κομίνης του συνδέσμου Θεσπρωτίας. Ενώ το... τελευταίο χαρτί του ο Άρης, στο ματς κόντρα στον ΟΦΗ, θα το παίξει με ρέφερι τον Δημήτρη Στυλιαρά από την Αιτωλοακαρνανία.

Ο Ανδρέας Παππάς θα είναι ο «άρχοντας» της αναμέτρησης Παναιτωλικός-Ατρόμητος, ο Ηλίας Σπάθας (Πειραιά) στο Skoda Ξάνθη-Λεβαδειακός, ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος στο Αστέρας Τρίπολης-Πανθρακικός, ο Τάσος Παπαπέτρου το Πανιώνιος-ΑΕΛ Καλλονής και ο Σταύρος Τριτσώνης το Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα.

Τέλος, το παιχνίδι του Ηρακλείου, Εργοτέλης-ΠΑΟΚ θα "σφυρίξει" ο Θανάσης Γιάχος του συνδέσμου Χίου.

ΣΑΒΒΑΤΟ

 15:00, SKODA ΞΑΝΘΗ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Διαιτητής:Η. ΣΠΑΘΑΣ ΒΟΗΘΟΙ   Χ.ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΧΑΪΑΣ): Ι.ΚΟΝΤΙΖΑΣ  (ΠΕΙΡΑΙΑ)4ος :Α. ΚΑΚΟΣ  Παρατηρητής: Μ.ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ

  17:15, ΒΕΡΟΙΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ Γ.: ΚΟΜΙΝΗΣ ΒΟΗΘΟΙ  Κ.ΠΟΝΤΙΚΗΣ (ΠΡΕΒΕΖΑΣ) Γ.ΚΑΛΦΟΓΛΟΥ (ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ) 4ος :Π. ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ  Παρατηρητής:Γ. ΑΜΥΓΔΑΛΗΣ

  19:30, ΑΡΗΣ-ΟΦΗ:Δ. ΣΤΥΛΙΑΡΑΣ ΒΟΗΘΟΙ  Π. ΚΩΣΤΑΡΑΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ):Δ. ΓΚΑΓΚΑΣ(ΛΑΡΙΣΑΣ)4ος Μ. ΚΟΥΤΣΙΑΥΤΗΣ Παρατηρητής:Χ. ΓΕΝΝΑΙΟΣ

 ΚΥΡΙΑΚΗ

 15:00, ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘHNΩΝ :Α. ΠΑΠΠΑΣ ΒΟΗΘΟΙ : Δ.ΤΑΤΣΗΣ (ΗΠΕΙΡΟΥ) :Η. ΑΛΕΞΕΑΣ (ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ)4ος  : Ι.ΚΑΜΠΑΞΗΣ  (ΕΥΒΟΙΑΣ Παρατηρητής: Δ.ΜΠΕΡΣΗΣ

  17:15, ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Α. ΑΡΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΟΗΘΟΙ : Λ.ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ : Α.ΘΑΝΑΣΑΚΟΥΔΗΣ (ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ)4ος  Γ. ΛΙΑΧΟΥΔΗΣ Παρατηρητής: Σ.ΣΙΠΚΑΣ

  17:15, ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΑΟΚ:Α. ΓΙΑΧΟΣ ΒΟΗΘΟΙ Ι. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ (ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ)Ι. ΑΠΤΟΣΟΓΛΟΥ  (ΑΘΗΝΩΝ) 4ος  Χ.ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Παρατηρητής: Γ.ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ

 , 17:15, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ :Α. ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΒΟΗΘΟΙ Α. ΚΑΡΑΤΖΙΚΑΣ Τ.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ (ΑΡΚΑΔΙΑΣ) Μ.ΒΟΣΚΑΚΗΣ   Παρατηρητής: Δ.ΤΣΟΡΤΑΝΙΔΗΣ

  19:30, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Α.ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΟΗΘΟΙ Δ. ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ (ΠΙΕΡΙΑΣ ΑΛ. ΓΡΕΒΕΝΗΣ  (ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ)4ος:Μ. ΚΟΥΚΟΥΛΑΚΗΣ Παρατηρητής:Χ. ΔΑΓΚΛΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ

 03/03/14, 19:30, ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Σ.: ΤΡΙΤΣΩΝΗΣ ΒΟΗΘΟΙ  Χ. ΑΚΡΙΒΟΣ (ΑΘΗΝΩΝ): ΚΟΥΛΑ Χ. (ΞΑΝΘΗΣ) 4ος:Κ. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Παρατηρητής Β ΤΕΡΟΒΙΤΣΑΣ

 

 

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

files/REFEREES/ORISMOI_2013-2014/SUPER_LEAGUE/ref_SL_matchday_27.pdf

Αναλυτικά οι ορισμοί:

Σάββατο (1/3)

15.00: Ξάνθη - Λεβαδειακός
Διαιτητής:Η. Σπάθας (Πειραιά)
Βοηθοί: Χ.Σωτηρόπουλος (Αχαΐας),Ι. Κοντιζάς (Πειραιά)
4ος: Τ.Κάκος (Κέρκυρας)Μ.Καλαθενός

17.15: Βέροια - Απόλλων
Διαιτητής:Γ. Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Κ.Ποντίκης (Πρέβεζας), Γ.Καλφόγλου (Θεσπρωτίας)
4ος: Π.Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)Γ.Αμυγδαλής 

19.30: Άρης - ΟΦΗ
Διαιτητής:Δ Στυλιαράς (Αιτ/νίας)
Βοηθοί: Π.Κωσταράς (Αιτ/νίας), Δ.Γκάγκας (Λάρισας)
4ος: Μ.Κουτσιαύτης (Άρτας)Χ.Γενναίος

Κυριακή (2/3)

15.00: Παναιτωλικός - Ατρόμητος
Διαιτητής: Α.Παππάς (Αθηνών)
Βοηθοί:Δ. Τάτσης (Ηπείρου), Η.Αλεξέας (Μεσσηνίας)
4ος:Ι. Καμπαξής (Εύβοιας)Δ.Μπερσής 

17.15: Αστέρας Τρίπολης - Πανθρακικός
Διαιτητής: Α.Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Βοηθοί: Λ.Δημητριάδης (Μακεδονίας), Θ.Θανασακούδης (Μακεδονίας)
4ος: Γ.Λιαχούδης (Μακεδονίας)Α.Σίπκας 

17.15: Εργοτέλης - ΠΑΟΚ
Διαιτητής:Θ. Γιάχος (Χίου)
Βοηθοί: Ι.Δημητριάδης (Καστοριάς), Ι.Απτόσογλου (Αθηνών)
4ος: Χ.Καλογερόπουλος (Αθηνών)Γ.Σταθόπουλος

17.15: Πανιώνιος - Καλλονή
Διαιτητής:Α. Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί: Α.Καρατζίκας (Αθηνών),Τ. Πετρόπουλος (Αρκαδίας)
4ος: Μ.Βοσκάκης (Ρεθύμνου)Δ.Τσορτανίδης 

19.30: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Γρεβένης (Χαλκιδικής)
4ος: Κουκουλάκης (Ηρακλείου)Χ.Δαγκλής 

Δευτέρα (3/3)

19.30: Πλατανιάς - ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Σ.Τριτσώνης (Αθηνών)
Βοηθοί: Χ.Ακρίβος (Αθηνών), Κουλά Χασάν  (Ξάνθης)
4ος: Κ.Ιωαννίδης (Αργολίδας) Β.Τεροβίτσας

 

 

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

 Λογω των τεστ οι ορισμοι κι αυτή την εβδομαδα θα ανακοινωθουν την Πέμπτη για την Β και Γ εθνική καθως επισης την Παρασκευη για την σουπερ λίγκα με δεδομενο ότι σημερα και αυριο εχουμε συναντησεις κυπελλου

Παντως η ΚΕΔ θα ανακοινώσει την τετράδα για τον αγώνα της Παρασκευής Αναγέννησης Καρδίτσας-Τυρνάβου ματς που είναι τηλεοπτικό από τον ΟΤΕ.