Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ανελαβαν καθηκοντα τα νεα μελη της ΚΕΔ ο Σταυρος Τριτσώνης και ο Μιχάλης Κουκουλάκης μετα από διωρη συναντηση που ειχαν με τον επιτετραμενο της ΦΙΦΑ Κωστακη Κουτσοκούμνη που βρεθηκε για λιγες ωρες στην Αθηνα 

Στην συναντηση που εγινε στα γραφεια της ΕΠΟ προσηλθε και ο Δημητρης Σαραιδάρης τον οποιο προτεινε ο Τριτσωνης για μελος της επιτροπης Ο επιτετραμενος της ΦΙΦΑ συνομιλησε μαζι του και με δεδομενο ότι γνωρηζε ο Κουτσοκούμνης ότι ειχε και την στηριξη της σουπερ λιγκα ( προταθηκε και από τον προεδρο της λιγκα Γ.Στράτο που είναι παρατηρητης στην επιτροπη εξομάλυνσης0 δεν ανακοινωσε την τοποθετιση του αλλα ενημερωσε και μεσω του γραφειου Τυπου της ΕΠΟ ότι η πληρης συγκροτιση της ΚΕΔ θα γινει γνωστη μεχρι την Τεταρτη

Παραλληλα ο   Κουτσοκούμνης εκχώρησε στους Τριτσώνη και Κουκουλάκη πλήρη δικαιοδοσία για τους ορισμούς των διαιτητών εφεξής, σφου την ερχομενη Τεταρτη θα εχουμε την συναντηση της σουπερ λιγκα ΠΑΣ Γιαννινα –Λεβαδειακού καθως επισης τα ματς της Γ κατηγορίας αλλα και των μικτων των ΕΠΣ νεων και παιδων

Εκεινο που ειπωθηκε και αναφερεται και στην επισημη ανακοινωση είναι ότι ο επιτετραμενος της ΦΙΦΑ είναι αποκλειστικος υπευθυνος για την επιλυση του θεματος της συγκροτισης και λειτουργιας της ΚΕΔ

Τωρα με δεδομενο ότι τα δυο μελη της επιτροπης ανελαβαν σημερα θα συσκεφθουν το Σαββατοκυριακο αφου ο Κουκουλακης είναι στην Αθηνα πως θα πορευθουν αλλα επι του παροντος δεν προβλεται να οριστει τεστ Ισως γινει αρχες Δεκεμβριου Αυτό δεν σημαινει πως αλλαζει ροτα η ΚΕΔ Η αποφαση της ΦΙΦΑ  για αναμορφωση των πινακων είναι οριστικη και αμετακλητη

 

Το πώς θα πορευθουν Τριτσωνης και Κουκουλακης θα φανει με τους πρωτους ορισμους Δηλωσεις δεν κανουν αλλα φαινεται ότι θα μιλησουν με πραξεις Κι αυτό θα είναι το πλανο των ορισμων 

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Ο Βαγγέλης Κορδολαίμης (φωτο)από την Ανατολικη Αττικη θα είναι ο ρέφερυ στο αγώνα των νεων Ολυμπιακου-Παναθηναικού(Κ-20)  ,που θα γινει το Σάββατο στις  μια  τομεσημέρι στις εγκαταστάσεις του Ρέντη Παράλληλα στην Κρητη στο παιγνιδι Εργοτέλη-ΠΑΟΚ διαιτητής θα είναι ο Χανιώτης διαιτητής Γιώργος Γιαννουλάκης .

Αναλυτικά:

Σάββατο (1/3) 

11.30: Ξάνθη-Λεβαδειακός: Γκόγκος, Καρακασίδης, Κυράτζης (Θράκης)

12.00: Βέροια-Απόλλων: Παυλίδης, Καραΐσκος, Μοσχόπουλος (Ημαθίας)

13.00: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός:Κορδολαίμης, Πολυχρονιάδης, Ρούντος (Ανατολικής Αττικής)

13.00: Παναιτωλικός-Ατρόμητος:Σπηλιωτόπουλος, Ζούλης, Νούλας (Αχαΐας)

15.00: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ: Γιαννουλάκης, Καλφάκης, Μαρνέζος (Χανίων)

Kυριακή (2/3)

10.30: Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα:Κουρκουνάς, Μαραβελάκης, Στρατιδάκης (Χανίων)

11.00: Αστέρας Τρίπολης-Πανθρακικός:Γουρδομιχάλης, Κουράκος, Πινταρχάς (Λακωνίας)

12.00: Άρης-ΟΦΗ: Δράγκος, Αγγίδης, Αγαπίδης (Χαλκιδικής)

14.00: Πανιώνιος-Καλλονή: Μπακογιάννης, Λυμπερόπουλος, Γιαννόπουλος (Αθηνών

 

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Ο Γιώργος Μιχαηλίδης από την Βιωτία ( αξιωμστικός του Π.Ν ) θα σφυριξει το σπουδαιο ματς Χανίων-Προοδευτικης που ανοιγει την αυλαια της 14ης αγωνιστικης στην Γ εθνικής το Σάββατο Ακομη το ντέρμπυ Παναιγιαλειου-Μαγούλας θα βρεθει ο Μαριος Βισκαδούρος από το Ηράκλειο και στη αναμέτρηση Φωστήρα-Γλυφάδας ο Χανιώτης Γρηγόρης Χρυσός.

Αναλυτικά οι διαιτητές και οι βοηθοί:

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο (23/2)

15.00: Χανιά - Προοδευτική: Μιχαηλίδης Γεώργιος (Βοιωτίας), Δεληθοδωρής Κ. (Αθηνών), Σκούρας Θ. (Αθηνών)Γ.Σταυρουλάκης Ρεθύμνου ,Χ.Σωτηριάδης Λασηθίου Φ.Βιδάκης Ηρακλείου  

Κυριακή (24/2)

15.00: Ρούβας - Αχαρναϊκός: Λαμπαδαρίου Ελένη (Πειραιά), Γεωργακόπουλος Τ. (Πειραιά), Μαραγκουδάκης Ν. (Χανίων) Γ.Σταυρουλάκης Ρεθύμνου ,Θ Λιάγκος Λασηθίου

15.00: Καλαμάτα - Πανηλειακός: Ψυχούλας Δημήτριος (Εύβοιας), Φίλος Δ. (Εύβοιας), Τριανταφύλλου Κ. (Κορινθίας)Γ.Γκριτζέπης Αρκαδίας,Ι Νάσκος Αργολιδας

15.00: Παναιγιάλειος - Αστέρας Μαγούλας: Βισκαδούρος Μάριος (Ηρακλείου), Δασκαλάκης Ι. (Ηρακλείου), Λεωντακιανάκος Κ. (Αθηνών)Κ.Σχίζας Αθηνων ,Β Θεοδωρόπουλος Κορίνθου

15.00: Φωστήρας - Γλυφάδα: Χρυσός Γρηγόριος (Χανίων), Κρετσίμος Γ. (Δυτ. Αττικής), Γουργιώτης Κ. (Ανατολικής Αττικής)Ι.Παπάζογλου Αν Αττικης,Κ.Βασσάλος Αθηνων

Σημείωση: «α) Η ομάδα της ΠΑΕ ΕΠΙΣΚΟΠΗ δεν αγωνίζεται (ρεπό).
β) Ο αγώνας ΝΕΑ ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ δεν θα διεξαχθεί λόγω παραίτησης της ΠΑΕ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ από το Πρωτάθλημα της FOOTBALL LEAGUE 2».

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή (24/2)

15.00: Εθνικός Σιδηροκάστρου - Βατανιακός: Κουναλάκης Γεώργιος (Ξάνθης), Μπακλατζής Χ. (Καβάλας), Ζήρδας Ά.(Δράμας)Κ.Κοτσάνης Δράμας Γ.Σκαφίδας Μακεδονίας ,

15.00: Κασσιόπη - Τίρναβος: Διώτης Κωνσταντίνος (Αιτ/νίας), Παρασκευάς Α.(Αιτ/νίας), Σιαμέτης Κ. (Ηπείρου)Κ.Τάσσης Αθηνων ,Κ.Μαζαράκης Κοζάνης

15.00: Δόξα Κρανούλας - Αιγινιακός: Πανυτσίδης Κωνσταντίνος (Κοζάνης), Παπαδόπουλος Χ. (Κοζάνης), Κεντζιόπουλος Σ. (Καστοριάς)Δ.Καρατέρπος Κοζάνης Κ.Πρωτοψάλτης Κέρκυρας

15.00: Απόλλων Καλαμαριάς - Οδυσσέας Κορδελιού: Γκαραγκάνης Ιωάννης (Πιερίας), Κωτούλας Ν. (Σερρών), Καμπούρης Β. (Σερρών)θ.Κετεσίδης Σερρών ,Α Χριστοδούλου Ημαθίας.

15.00: Αναγέννηση Καρδίτσας - Ζάκυνθος: Γκορτσίλας Ευστάθιος (Μακεδονίας), Παπακύπης Δ. (Μακεδονίας), Καραγιάννης Σ.(Φθιώτιδας)Δ.Παλιούρας Μακεδονίας Δ.Καραμανίδης Καστοριάς

Σημείωση: «Ο αγώνας ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ - ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ δεν θα διεξαχθεί μετά την παραίτηση της ΠΑΕ ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ από το Πρωτάθλημα της FOOTBALL LEAGUE 2».