Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Mε πολλά παράπονα άφησε τους Πειραιώτες ο διαιτητής με την Άντερλεχτ στην πρώτη μονομαχία των δύο μονομάχων για το Europa League. Το ματς θα μπορούσε να είναι διαφορετικό αν ο Ιβάν Μπέμπεκ έβλεπε κάποια πράγματα καλύτερα….

Το σημαντικότερο λάθος του που έβγαζε μάτια ήταν ο μη καταλογισμός πέναλτι καθαρό χέρι αμυνομένου των γηπεδούχων. Ο Οκάκα έκανε μπλοκ αλλά βόλευ!!! Ήταν μια λάθος απόφαση του Κροάτη διαιτητή, που επηρέασε το αποτέλεσμα. Σε αγώνα Ελληνικού πρωταθλήματος η φάση θα είχε ξεσηκώσει θύελλες…

Επιπλέον έδειξε  ΠΕΝΤΕ  κάρτες στους παίκτες του Ολυμπιακού ( η  πρωτη στο 3  λεπτο στον Σαλινο0 και ήταν ξεκάθαρο πως έπαιξε έδρα βοηθώντας τους γηπεδούχους  Μάλιστα από τον Ολυμπιακό σημείωναν πως στα τελευταία λεπτά του αγώνα εξαφανίστηκαν τα ball boys από το γήπεδο και περιμένουν να τιμωρηθούν οι Βέλγοι για αυτές τις… πρακτικές που εφάρμοσαν.

ΦΥΣΙΚΑ αυτό που προκαλει εντυπωση είναι πως ο Κυρος Βασσαρας και ο Χιου Ντάλας που είναι μαζι με τον Κολινα στην επιτροπη διαιτησιας δεν εξασφάλισαν μια τουλαχιστον αντικειμενικη διαιτησια ,το 50-50 δηλαδη για τους ερυθρολευκους που ειδικα τον Βασσαρα στηριζουν αναφανδον στην χωρα μας και εχουν τα ποστα της διαιτησιας αυτος και η  γυναικα του στην ΕΠΟ Είναι ψεμματα ,όχι λεω